• Hihetetlen menekülés és dráma után…

Szenzációs, inkább drámai zárófutammal végződött a MotoGP-világbajnokság Valenciában vasárnap. Marc Marquez 21 pont előnnyel ment a versenyre Andrea Dovizioso előtt, 11.-nek kellett lennie öt éven belüli negyedik vb-címéhez. Az olasznak győznie kellett. Hét körrel a befejezésig nagyjából nyugodtan zajlottak az események. Marquez a pole-ból vezetett pár kört, majd átengedte az első helyet a kemény manővereiről is ismert Johann Zarcónak, és a második pozícióból kontrollálta a versenyt.

[Tovább olvasom]
  • Ducati-dráma után nincs bajnok a MotoGP-ben

33 pont előnnyel kezdte Marc Marquez az esős malajziai futamot, a MotoGP utolsó előtti versenyét vasárnap. Második hellyel bajnokként távozhatott, egyetlen ellenfelének, Andrea Doviziosónak ebben az esetben a győzelem sem lett volna elég, hogy az utolsó nagydíjra halassza a döntést. Dovizioso a harmadik, Marquez csak a hetedik helyről indult, de ez nagyjából lényegtelenné is vált az eső miatt, illetve a rajt után.